Drobečková navigace

Úvod > Naše akce > Duben u Motýlků

Duben u MotýlkůMěsíc duben jsme začali tématem "Jaro na zahrádce", ve kterém se děti seznamují s jarními kytičkami. Poté jsme se věnovali dopravní a bezpečnostní výchově. V rámci tohoto tématu jsme s dětmi navštívili místní hasičský sbor, kde jsme se seznámili s prací profesionálních hasičů. Děti se také pečlivě připravovali na zápis do základní školy, kam jsme se šli podívat na hodinu matematiky, která probíhala ve 2.C. Tam se dětem opravdu velmi líbilo :) 

Naše MŠ také spolupracuje s místní základní uměleckou školou, která pro nás připravila výchovně - vzdělávací koncert a provedla průzkum hudebnosti v řadách našich předškoláků. V rámci dopravní výchovy jsme uspořádali závody na kolech a koloběžkách, prověřili znalosti dopravních značek a základů bezpečného chování. Děti dostaly diplomy, medaile a sladkou odměnu :)

Naši školu navštívil fotograf, nafotil portrétní fotografie dětí, celé třídy a tablo pro předškoláky. Společně se třídou Ježečků a Kaštánků jsme byli v divadle Lampion na představení "O Zlatovlásce". A koncem měsíce jsme si zařádili jako čarodějové a čarodějnice, kdy jsme si s dětmi udělali krásné čarodějnické dopoledne. Opékali jsme buřty, připravovali čarodějnický nápoj a děti plnily soutěže, které jim nejvyšší čarodějnice (paní učitelky) připravily. Děti se také zúčastnily tanečního vystoupení na oblíbené roztocké akci "Čarodějnice", kde sklidily velký potlesk :)