Drobečková navigace

Úvod > Naše akce > DUBEN U SLUNÍČEK

DUBEN U SLUNÍČEKZačátek měsíce jsme se zaměřili na dopravu a bezpečnost. Děti si upevňovaly základní pravidla silničního provozu, povídali jsme si o důležitosti značek, proč pravidla musíme všichni dodržovat nejen jako řidiči auta nebo kola, ale i jako chodci. Navštívili jsme stanici Městské policie Roztoky a prohlédli jsme si stanici a policejní auto.

Od silničního provozu jsme si odskočili do přírody. Po celé dva týdny jsme pracovali na projektu

SLUNÍČKOVÝ STATEK, kde jsme se učili o zvířátkách na statku. Děti se seznámily s životem na statku a s jeho obyvateli. Povídali jsme si o mláďatech a důležitosti chovu zvířat a co od nich získáváme.

Na našem Sluníčkovém statku se nám vylíhla kuřátka, narodila prasátka, ovečky i kočičky a dokonce jsme podojili kravičku. Náš Sluníčkový statek se opravdu povedl.

Výlet do History parku Ledčice, nám přiblížil minulost a dostali jsme se až do Pravěku, kde jsme si vyzkoušeli, jak chytit mamuta, utlouct mouku ze zrníček starým způsobem mezi kameny a stali se z nás na malou chvilku archeologové a hrnčíři.

Ke konci měsíce jsme se věnovali čarování. Téma Čarodějnice děti zaujalo stejně jako předchozí témata. Týden plný tvoření, příběhů, písniček a básniček zakončený čarodějnickým vařením lektvaru a soutěží. Za odměnu jsme si upekli buřtíky a spálili čarodějnici.

Podle pohádkového příběhu, který jsme si přečetli, jsme jako „hodné čarodějnice a čarodějové“ začarovali kašnu na náměstí v našem městě.  Až půjdete kolem, tak se můžete pokropit začarovanou vodou a zdraví vám bude dlouho sloužit.