Úvod > Naše akce > Duben u Berušek

Duben u Berušek

Duben jsme přivítali tématem Neposedné autíčko. Během tohoto týdne se děti učily nejen o dopravních prostředích, ale zejména o bezpečnosti. Navštívili jsme také společně místní městkou policii, kde nám pan policista ukázal celou stanici s vybavením včetně aut.

Jako druhé téma jsme měli Zvířátka a jejich mláďátka. Probrali jsme jaký je rozdíl mezi domácím a hospodářským zvířátkem. Děti po té přiřazovaly k sobě správně zvířecí rodiny.

Třetím tématem měsíce byla Třídilka (elologická výchova). Děti se učily a také vyzkoušely třídění odpadu a také vymýšlely jakými jinými způsoby mohou chránit planetu Zemi.

Posledním tématem měsíce byl Čarodějnický rej. Děti se učily o významu tohoto zvyku. A také si svou čarodějnici spálily, na ohni si upekly buřty a poté je čekaly zbytek dopoledne čarodějnické hry a soutěže a také míchání lektvaru.

V tomto měsíci jsme také absolvovali focení tříd, skupinek a jednotlivců. A vyrazili jsme na celodenní výlet do History parku v Ledčicích, který se věnuje pravěku - děti si vyzkoušely roli archeologa, prohlédly si pravěké obydlí, vymodelovaly první keramickou nádobu, vyzkoušely si ručně vyrobit mouku a ulovit mamuta. Zbyl také čas na hřiště.