Drobečková navigace

Úvod > Naše akce > Květen u Berušek

Květen u Berušek 

V přelomovém týdnu jsme dokončili téma Čarodějnice.

Poté jsme se pustili do nového tématu Já a rodina, kde jsme si povídali o příbuzenských vztazích, své rodině a také o tom, jak se k sobě v rodině chováme.

Následovalo téma Jaro v trávě, při kterém jsme poznávali všemožné druhy hmyzu na obrázcích a venku jsme je potom hledali. Děti se také učily o tom, jak se chováme k přírodě a živočichům.

Třetí týden byl věnován tématu Zvířátka v Zoo. Děti si povídaly o zvířátkách, poznávaly je na obrázcích, tipovaly odkud zvířátka pochází a čím se živý, a po té se je také snažily zvěčnit na papíře. Naučili jsme se také, jak se v ZOO chováme.

V posledním týdnu jsme s dětmi vrhli na téma Vesmír. Povídali jsme si o všem možném, co ve vesmíru můžeme “potkat” - planety, hvězdy, měsíc atd. Prozkoumali jsme vesmír také na obrázcích a zahráli si kosmonauta.

Kromě těchto tematických bloků jsme s dětmi navštívili v rámci celodenního výletu Letecké muzeum Kbely. Dále jsme poctivě trénovali na zahradní slavnost, kterou jsme si následně krásně užili. Navštívilo nás také Divadélko Cecilka se svým představením Cirkus s Cecilkou plným zvířátek a kouzel a ke konci měsíce některé děti vyrazily na jarní školku v přírodě.