Drobečková navigace

Úvod > Naše akce > KVĚTEN U SLUNÍČEK

KVĚTEN U SLUNÍČEK 

Krásný květnový měsíc jsme měli plný tvoření a radosti. Společně s rodiči jsme si na Jarní dílničce vyrobili klobouky a kabelky, které se hemžily rozkvetlými květinami.

Svátek MAMINEK nebyl zapomenut a naše maminky dostaly dárek a přáníčko od svých ratolestí.

 

Den plný sluníčka jsme strávili v Leteckém muzeu Kbely, užili jsme si mnoho zábavy a děti měly možnost si prohlédnout nejen dopravní letadla, ale vše co k letectví patří. Vše od počátku letectví, nové stíhačky, vrtulníky i vírníky, dobové oblečení, přistávací modul našeho kosmonauta Remka a mnoho dalšího.

Téma Naše Zoo nás zavedlo do dalekých zemí, kde žijí zebry, sloni, opice a lev. Výrobky zvířátek nám následně posloužily jako výzdoba na naší Zahradní slavnost, která tentokráte byla v duchu Cirkusu. Děti zatančily taneček Mecheche, zazpívaly a užívaly si vystoupení klauna Cucina. Nechybělo šapito ani klauni, cukrová vata a soutěže pro děti i rodiče. A jak je již zvykem, tak proběhlo i krásné vypouštění balonků do světa. Každý balonek má své jméno a čekáme, kam až doletí.

Zaletěli jsme si i do vesmíru a děti se naučily planety z naší sluneční soustavy a zajímavosti o Zemi. 

Navštívilo nás divadlo s Cecilkou. Krásné vystoupení s živými zvířátky a kouzly.

Nejstarší děti měly možnost odjet na jarní školku v přírodě (v krásném prostředí Českého Švýcarska), kde si užily týden plný zábavy, výletů, her, pyžamovou diskotéku. Domů si určitě odvezly krásné vzpomínky a zážitky.

Konec měsíce jsme oslavili Den dětí a za splněné úkoly a krásný taneček si zasloužily velkou odměnu v podobě zmrzlinky.