Drobečková navigace

Úvod > Naše akce > Leden u Motýlků

Leden u MotýlkůPo Vánocích jsme se všichni do školky moc těšili, protože nás opět čekalo spoustu zábavy, zpívání, tvoření a hraní s kamarády.

První lednový týden jsme si užili téma "Tři králové" a v pátek 5.1.2024 jsme se s dětmi vydali na Tříkrálový průvod naším městem. Děti měly připravenou písničku "My tři králové jdeme k vám", kterou zpívaly, kudy chodily. Navštívili jsem Základní školu Zdenky Braunerové, roztocký městský úřad a také bývalou paní ředitelku naší mateřské školy. Děti všem popřály štěstí a zdraví do nového roku a za odměnu dostaly něco dobrého na zub. 

Další akcí v naší mateřské škole byl program "Rok s liškou Amálkou" od Lesů hl. m. Prahy. Děti se zde dozvěděly zajímavé informace o životě zvířat v zimě.

Ve školce jsme také probrali téma "Ptáčci v zimě", děti se naučily, které druhy ptáků odlétají do teplých krajin a které naopak přezimují u nás a můžeme je vidět na krmítku. Také jsme si povídali o tom, co do krmítka patří a co ne, určovali jsme počáteční a koncové hlásky u ptáků a také jsme si zatančili ptačí tanec. 

Poslední akcí v tomto měsíci bylo divadelní představení "O zlaté rybce", které nám přijel zahrát do školky náš oblíbený Honza Hrubec.