Úvod > Naše akce > Leden u Štěňátek

Leden u Štěňátek

Začátek nového roku jsme přivítali tématem Tři králové. Děti si vyrobily papírové tři krále, korunku a také namalovaly to, co dostaly pod stromeček k Vánocům. Druhý týden v lednu nastalo téma Nikomu se nedaří, tak jako lyžaři, alias zimní sporty. Děti si vyrobily a ozdobily brusli, snowboard a také kluziště s paní krasobruslařkou. Dalším lednovým tématem bylo téma Narodil se sněhulák, kdy jsme probírali zimní oblečení, učili jsme se techniku oblékání a také jak se jednotlivé kousky oblečení jmenují. Vyrobili jsme si sněhuláčky, čepice a také zimní strom s vránami na ozdobu třídy. Posledním tématem v lednu bylo téma Ve zdravém těle zdravý duch, které jsme s dětmi probírali dva týdny. První týden jsme se zaměřili více na bacily a co je způsobuje, druhý týden více na vitamíny, ovoce a zeleninu. Děti si vyrobily foukané bacily, bacily pod lupou, pana doktora/paní doktorku, talíř plný ovoce a zeleniny a ilustrační obrázek smrkání.

Všechna témata provázely básničky, písničky, dramatizace s Orffovými nástroji, hry, pohyb a procházky po okolí, kterých bylo opravdu hodně.

V lednu jsme také navštívili interaktivní program s názvem Rok s liškou Amálkou, kdy se děti dozvídaly více o lesní zvěři v zimě a opakovaly si své znalosti pomocí her. Další lednovou akcí bylo divadelní představení O zlaté rybce, které se dětem velice líbilo.