Úvod > Naše akce > Leden ve třídě Ježečků

Leden ve třídě Ježečků

Nový rok jsme s dětmi přivítali Tříkrálovým koledováním po městě, vinšovali jsme i na městském úřadě a v základní škole Zdenky Braunerové. Z lesů hl. m. Prahy k nám zavítala liška Amálka, se kterou jsme si povídali o životě zvířat v zimním období. Navštívili jsme lektorský program "Jak se to hýbe", který pro nás připravila úžasná lektorka ve Středočeském muzeum v Roztokách. Děti se seznámily se základy animace, prohlédly si výstavu "Myši patří do nebe" a zahrály si na detektivy (to když hledaly poschovávané postavičky).

Také jsme využili možnosti bobování na nedalekém kopci, stavěli sněhuláky, učili se o různých druzích ptáků a o tom, jak se o ty, kteří na zimu neodlétají do teplých krajin, starat. Také jsme posilovali samoobslužné dovednosti v rámci týdenního programu s názvem Zimní oblečení. Měsíc jsme zakončili divadelním představením "O zlaté rybce", s kterým k nám do školky zavítalo Dřevěné divadlo.