Úvod > Naše akce > LISTOPAD U SLUNÍČEK

LISTOPAD U SLUNÍČEK

A máme za sebou měsíc listopad………sv. Martin nám sníh sice nepřivezl, ale společně jsme si zdramatizovali jeho příběh a vytvářeli symboly tohoto svátku.

Měli jsme také možnost nahlédnout pod pokličku našim záchranářům a dozvěděli jsme se, jak se postarat o pacienta, když zavoláme 155. Prohlídka sanitky velmi zaujala a děti si mohly vyzkoušet ošetření svého kamaráda.

Navštívily nás Lesy Praha s krásným interaktivním programem „ Když les usíná“. Povídání bylo zakončeno seznámením se živou sovou Hedvikou, kterou jsme si mohli i pohladit.

Po celý měsíc si děti rozšiřovaly znalosti ze světa zvířat a rostlin. Společnými silami děti vytvořily lesní 3D obraz s živou a neživou přírodou. Nechyběla ani dramatizace pohádky se zvířátky „ Bouda budka“, kde si děti zahrály na různá zvířátka.

Konec měsíce měl již nádech přicházejících svátků. Proběhla příprava ozdob na městský vánoční strom a předvánoční dílnička s rodiči byla pomyslnou tečkou tohoto měsíce.