Úvod > Naše akce > Listopad u Štěňátek

Listopad u Štěňátek

Měsíc listopad byl velice nabitý podzimními a zimními tématy. Děti jsou již obeznámené se svou třídou a svými kamarády, i s personálem školky, bylo tedy na čase, abychom začali více vyrážet na procházky po okolí, aby děti poznaly více i okolí školky.

Začali jsme tématem Když přiletí drak, kdy jsme dětem vysvětlovali rozdíl mezi opravdovým a pohádkovým světem, podporovali jsme v nich zvídavost a fantazii a celé toto téma nám doprovázeli dva draci: papírový a pohádkový. Dalším tématem byl Malíř podzim, kdy jsme k tvoření využívali hodně prstíky, lístečky, přírodní materiály a hlavně hodně barviček. Poté přišlo na řadu téma Ptačí sněm, kdy se děti dozvídaly o odletu ptáčku do teplých krajin a jak se chovají další zvířátka na podzim. Posledním listopadovým tématem bylo téma Prší, prší, jen se leje. Učili jsme děti vést rozhovor o počasí, rozdíly v oblečení v různých typech počasí a také jsme pracovali s vodovými barvami.

Všechna témata doprovázely pohádky a také spoustu nových slovíček, které teď děti mají ve své slovní zásobě.