Úvod > Naše akce > Červen u Berušek

Červen u Berušek

Poslední měsíc školního roku provázely děti z berušek dvě témata.

Prvním tématem bylo Léto u vody. V prvním týdnu jsme se věnovali prázdninám u rybníků, jezer, řek u nás v České Republice. A v dalším týdnu odcestovali k mořím a oceánům. V rámci obou týdnu jsme probraly přírodu a zvířátka žijící ve vodách i v blízkém okolí vod. Probraly jsme, jak se správně na takové dovolené chovat - slušné chování, chránění přírody, bezpečnost. Ukázali jsme si také opravdový podmořský podklad a vyrobily tematické obrazy.

Poslední půlku měsíce děti ztrávily s tématem indiánské léto. Ukázali jsme si, jak indiáni vypadají a žijí. Vyráběli jsme indiánské čelenky, totem a lapače snů. A také jsme si povídali o tom, co nás čeká o prázdninách a děti malovaly, na co se těší nejvíce. Hodně času jsme také trávili venku a užívaly si nového bazénu.

V červenci jsme navštívili s dětmi Muzeum řemesel a bylinné zahrady Botanicus, kde si děti prohlédly plno řemesel a několik si jich i vyzkoušely.

Jako další jsme navštívili Farmapark Soběhrdy, kde jsme si mohly prohlédnout velbloudy, lamy, nutrie, oslíci atd. A mimo zvířat si děti také užily trampolíny a prolézačky.