Úvod > Naše akce > Červen u Štěňátek

Červen u Štěňátek

Červen jsme začali oslavou dne dětí. Pro děti jsme nachystali stanoviště s úkoly na zahradě, za jejich splnění děti dostaly i malou odměnu :) Oslavili jsme i den otců, pro tatínky jsme vyrobili přáníčko se vzkazem pro radost. Byli jsme také na celoškolkovém výletu ve Farmaparku Soběhrdy, který jsme si všichni moc užili. Děti se seznámily se zvířátky, nakrmily si je, i si pohrály. Také jsme oslavili Martínkovy 4. narozeniny.

Prvním tématem v červnu bylo téma Léto u rybníka. Děti si vyrobily žabku Kuňkalku, rybičku a loďku. Zkusili jsme i stříhat a spoustě dětem ti už výborně šlo. Dalším tématem byl Podmořský svět. Děti moc bavilo povídání o pomořském životě, vyrobily si kraba, medúzu a rybičku Nema. Poté následovalo téma Těšíme se na prázdniny. Vyrobili jsme si letní limonádu, zmrzlinu a horkovzdušný balón. Posledním červnovým tématem bylo téma Na rozloučení, mé potěšení. Probírali jsme s dětmi téma dovolené, prázdnin a jejich zážitků z přechozích let. Naučili jsme se písničku Tři citronky. V červnu jsme také hodně využili venkovní mlhoviště na dovádění ve vodě.

Všechna témata provázelo hodně povídání, vyrábění, tancování, hudby a her. Vyráželi jsme také na spoustu procházek. Byli jsme se podívat na našich oblíbených vláčcích, na kopci "Myší díra", v hasičské stanici, když nás hodní hasiči pustili dovnitř, na policejní auta, v zahradě vůní a dokonce jsme si zaběhali v roztocké Sokolovně pár koleček.