Úvod > Naše akce > Měsíc Březen

Měsíc Březen

Březen u Koťátek začal tématem Zvířata a jejich mláďata. Děti si vyrobily medvídka, prasátko a pejska a také si vyrobily přání pro maminky k MDŽ. Následovalo další téma Vynášení Morany. Jedná se o slovanský zvyk, kdy se slaměná loutka za zvuku písní odnáší z vesnice a vhazuje do řeky. Tímto rituálem končí zima a začíná jaro. Děti si vyrobily Moranu různými způsoby - z látky, slámy, obtiskami a vymalovaly si ji. Dalším tématem bylo Voláme tě, sluníčko a svátky jara - Velikonoce. Pomocí výrobků, zpívání a tance jsme přivolali první slunečné jarní dny :-).

Děti se naučily spoustu nových slovíček na daná témata, básničky, písničku a také říkanku Hody, hody, doprovody...

Navštívili jsme divadélko ,,Vysmáto,, s vtipným představením O hledání ztraceného jara.