Drobečková navigace

Úvod > Naše akce > Říjen u Motýlků

Říjen u MotýlkůV měsíci říjnu toho zažily děti ze třídy Motýlků opravdu hodně.

S dětmi jsme navštívili výstavu "Myši patří do nebe" v roztockém Zámečku a také jsme měli interaktivní program o zvířátkách od Lesy hl. m. Prahy.

Dále jsme uspořádali barevný týden, kdy děti i paní učitelky chodily oblečeny každý den v příslušné barvě podle toho, na jaké ovoce jsme se zrovna zaměřili. Měli jsme červený den podle jablíčka, kdy jsme s dětmi pekli jablečné muffiny, žlutý den podle hrušky a modrý den podle švestky. 

V zeleninovým týdnu děti poznávaly různé druhy zeleniny podle hmatu, chuti, vůně a na konci týdne si samy udělaly zeleninový salát.

Dále jsme s dětmi navštívili Botanickou zahradu v Praze, kde se konala výstava dýní.

Měsíc říjen jsme zakončili lampionovým průvodem s názvem "Podzimní stezka Ježka Vendelína", což byla akce pro rodiče s dětmi. Děti měly za úkol pomoci Vendelínovi posbírat podzimní listí, aby se do něj mohl zahrabat a přečkat tak celou zimu. Akce to byla moc krásná a všichni jsme si ji užili.

Nově používáme nástěnku pro sebehodnocení dětí, na které děti hodnotí, jak se jim dané dopoledne dařilo, co se podařilo, co se nepodařilo a jak by se to dalo příště udělat lépe.