Úvod > Naše akce > Říjen u Štěňátek

Říjen u Štěňátek

V měsíci říjnu jsme toho stihli opravdu hodně. Děti si již ukotvovaly své místo ve třídním kolektivu, chodily na spoustu procházek, hrály si i na zahrádce, seznamovaly se s Orffovými nástroji, tvořily, tancovaly a vše si užívaly. Říjen jsme započali tématem Náš svět, děti poznávaly náležitosti světa a jeho fungování. Dalším tématem byli Lesní skřítci. Toto téma provázely procházky po okolí spojené se sbíráním přírodním materiálů, se kterými jsme tvořili. Poté přišlo na řadu téma Ježek v lese, kde se děti dozvídaly o životě ježka a dalších zvířátek, o tom, jak se zvířátka chovají na podzim a také se naučily pár podzimních básniček. Posledním tématem, které trvalo 14 dní bylo téma Halloween a Dušičky. Děti se seznamovaly s tradicemi jak naší země, tak i dalších států. Toto téma také doprovázelo spoustu strašidelného tvoření a příprava dětí na zakončení tohoto tématu Lampionovým průvodem.