Úvod > Naše akce > Únor u Kaštánků

Únor u Kaštánků

Měsíc únor jsme začali tématem ,,Zimní sporty". S dětmi jsme si povídaly o zimních sportech, podmínkách i bezpečnosti. Činnosti, které byly pro děti připravéné, zvládly i nejmladší děti ve třídě. Následovala zimní školka v přírodě, kterou mají děti moc rády. Vzhledem k tomu, že nenapadl sníh, nemohlo se lyžovat. I tak po návrtatu nám děti vypravěly zajímavé zážitky. Děti, které neodjely na ŠVP pokračovaly v tématu ,,Vesmír". Následovalo téma ,,Ve zdravém těle zdravý duch". Povídali jsme si o lidském těle, zdravém životním stylu, o nemocech a správných hygienických návycích. Překvapilo nás, jaké podvědomí děti o lidském těle a hygieně mají. Poslední téma tohoto měsíce bylo ,,Povolání". Zahráli jsme si na zahradníky, stavitelé i na kuchaře. Přijel za námi pravý kuchař, který měl pro děti připravený dopolední interaktivní program ,,Poprvé kuchařem". Každé dítě si v tento den odneslo domů svůj upečený čokoládový muffin. I v únoru nadále pokračovala atletická příprava v Sokole, logopedická prevence a také proběhl screening předškoláku.