Drobečková navigace

Úvod > Naše akce > Prosinec u Motýlků

Prosinec u MotýlkůPoslední měsíc v roce 2023 se nesl v duchu Vánoc a čekání na Ježíška. Hned zkraje měsíce nás navštívilo naše milé "Divadélko Romaneto" se svojí mikulášskou nadílkou. S Mikulášem samozřejmě přišel andílek i čert, který byl ovšem velmi hodný a děti zbytečně nestrašil, takže jsme si tuto akci mohli všichni užít s úsměvem na tváři. Zpívalo se a také hodně tančilo. Navštívily nás také děti ze Základní školy Zdenky Braunerové, které přišly převlečené do mikulášských, andělských a čertovských převleků. S dětmi jsme si v tento den uspořádali mikulášskou párty ve školce, takže se to tady kostýmy jen hemžilo. 

Pro rodiče s dětmi jsme si připravili předvánoční dílničku, na které jste vyráběli andělské prostírání. Bylo to moc příjemné setkání a dětské výtvory byly úžasné. 

Také nás navštívilo divadélko se zimní pohádkou, podnikli jsme výlet do Čechovy stodoly, kde si děti mimo jiné vyrobily vlastní ozdobičku na stromeček. 

Ve školce jsme si povídali o tradicích, které se týkají Vánoc a pár z nich jsme si i vyzkoušeli. Také jsme zkoušeli pokus se svítící mandarinkou, který měl velký úspěch. 

A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na vánoční besídku, která se konala opět na zahradě mateřské školy a byla krásná. Společně jsme si na ní s rodiči zazpívali koledy u vánočního stromečku a popřáli si do nadcházejícího roku jen to dobré.